Roráték - ádventi hajnalok Bicskén

Egész ádvent folyamán hétköznaponként reggel 6 órára aprók és nagyok igyekeznek az Isten háza felé, hogy részt vegyenek a hajnali rorátékon.

Fények gyúlnak a templomban, gyertyafénnyel világítjuk meg a hajnali sötétséget, hiszen előkészítjük az Úr útját.

Egyre több fény, egyre nagyobb várakozás. Egyre nagyobb lelkesedés.

Hallgatjuk az Isten igéjét a Szentírásból, vesszük az Ő szent Testét a szentáldozásban.

A rorátés szentmise más, mint a többi... Ennek a szentmisének mással össze nem téveszthető, sajátos hangulata van.

"Rorate coeli de super, et nubes pluant iustum." - "Harmatozzatok magasságos egek, és felhők hozzák az igazat."

Szentmise után szerény reggelire gyűlünk össze a plébánia közösségi termébe, hogy a lelkiek után testben is felkészüljünk az előttünk álló ádventi napra. Hiszen vállalt feladatainkhoz nemcsak lelki, de testi erő is kell.

További képek a Galériában, vagy IDE kattintva.

A képeket Takács Zita küldte be.