Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


Bicskei harangszó

 

2011. december 27-én délben a bicskei katolikus templomból szólt a harang a Kossuth Rádióban.

 

"Ma délben a bicskei római katolikus plébániatemplom harangja szól a Kossuth Rádióban.
Bicske Fejér megyei város, Budapesttől negyven kilométerre nyugatra. A településről egy 1306-ban kiadott oklevél említést tett, bár a hely akkori birtokosairól, a Bicskei családról már 1258-ban készült feljegyzés. A török hódoltság és a Habsburg-birodalom határán fekvő községet a kettős adózás gátolta fejlődésében. A törökök kiűzése után, 1688-ban járási székhely lett, majd egy évszázad múltán mezővárosi rangot kapott. Ma is látható barokk temploma 1774-re készült el, amelyet gróf Batthyány József kalocsai érsek a Szentháromság tiszteletére szentelt föl. A bicskei római katolikus templom 30 méter magas tornyában két harang lakik. A délidőben megszólaló 3 mázsa 80 kilós harangot a fővárosi Harangművek műhelyében öntötték."

 

Itt meghallgathatjuk:

 

JavaScript is disabled!
To display this content, you need a JavaScript capable browser.

 

scroll back to top