Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


XVI. Benedek pápa apostoli levele, amelyben meghirdeti a "Hit Évé"-t

 

"Amióta csak megkezdtem szolgálatomat Péter utóda­ként, emlékeztettem annak szükségességére, hogy újra föl kell fedeznünk a hit útját, hogy egyre világosabban meg tudjuk mutatni a Krisztussal való találkozás örö­mét és mindig megújuló életerejét. Pápai beiktatásom szentmiséjén mondtam: „Az Egyház egészének és ben­ne a pásztoroknak, minden pásztornak, Krisztushoz hasonlóan útra kell kelnie, hogy az embereket kivezes­sék a pusztából az élet helyére, az Isten Fiával való barátságra, ?hozzá, aki egyedül ad életet, mégpedig teljes életet". Nem ritkán el?fordul, hogy a kereszté­nyek nagyobb gondot fordítanak elkötelezettségük szo­ciális, kulturális, politikai következményeire, s még mindig úgy gondolkodnak a hitr?l, mint a társadalom életének mintegy magától értet?d? el?feltételér?l. A valóságban azonban ez az el?feltétel nem létezik, s?t sokszor nyíltan tagadják is. Ha a múltban lehetsé­ges is volt a hit alapján, széles körökben egységesen elfogadott kultúra, a hit sokakat érint?, alapvet? krízi­se miatt manapság a társadalom széles rétegeiben már nem így van.

Nem fogadhatjuk el, hogy a só ízét veszítse, sem azt, hogy véka alá rejtsük a világosságot (vö. Mt 5,13-16). A mai ember is érezheti annak szükségét, hogy a sza-mariai asszonyhoz hasonlóan menjen a kúthoz, hogy Jézust hallgassa, aki hív, hogy higgyünk benne és me­rítsünk a bel?le fakadó él? vízb?l (vö. Jn 4,14)."

 

A teljes dokumentum IDE kattintva megtekinthet? és letölthet?.


scroll back to top