Tartósélelmiszer-gyűjtés Szárligeten

Kattintson IDE, ha látni szeretné a részleteket.

_______________________________________

Tartósélelmiszer-gyűjtés Alcsúton

Az alcsútiak listáját  I T T  nézhetik meg.

_______________________________________

Tartósélelmiszer-gyűjtés Csabdin

A "lista" ITT tekinthető meg.

___________________________________________

Tartósélelmiszer-gyűjtés Bicskén

2012. március 4-től március 18-ig, a Magyar Katolikus Püspöki Konferencia felhívását is figyelembe véve, egyházközségeinkben - Bicske, Felcsút, Alcsút, Csabdi, Óbarok és Szárliget közösségeiben - nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést rendeztünk.

Álljon itt néhány kép a bicskei templomban tisztelt Fájdalmas Szűzanya oltára előteréről 2012. március 18-án.

A felhívásra és kérésemre a bicskei Szent László Katilikus Általános Iskolában a gyerekek között is folyt gyűjtés. Az ott összegyűlt élelmiszer adományok is szerepelnek azokon a felvételeken, amelyek már a közösségi teremben készültek.

A gyűjtés kapcsán valóban megható és felemelő élményeink is voltak.

Az adományok még húsvét előtt a rászorulókhoz kerülnek. Ez nem karitász-gyűjtés volt, de a szétosztásra - az emberek élethelyzetének jobb ismerete okán - a helyi karitász szervezetet kértem fel.

Varga Imre atya

Súlyra sem kevés, ami adományként összegyűlt.

A templomban összegyűlt: kb. 181 kg

Az iskolában összegyűlt:     kb.  80 kg

Megjegyezzük azonban, hogy az adományok értékét nem feltétlenül annak kg-ban mért súlya adja meg.

Sőt, azoknak az akár apró ajándékoknak a lelki értéke, amelyeket az adományozók - köztük gyermekek - önmaguktól vontak meg. Ilyenekből pedig nagyon sok van a fényképeken.

Jól sikerült ez a nagyböjti "akció". Mondhatni rekordot állítottak fel a jóérzésű emberek. De az igazi rekord az, ami Isten jutalma lesz ezért.

Külön köszönöm a karitász önkénteseinek a lelkiismeretes szétosztást.

Isten fizesse meg mindenki környörületét a rászorulókon, és adjon még boldogabb húsvétot az adakozóknak!

Aki kíváncsi rá, hogy milyen élelmiszerek és azokból mennyi gyűlt össze, kattintson IDE.