Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player ModuleEngesztelő zarándokok Bicskén

 

2012. június 13-án, szerdán este 6 órára értek Bicskére azok a zarándokok, akik Mindszety József hercegprímás születésének 120. évfordulóján az ország négy pontjáról Budapestre tartók Nyugati Csoportját képviselik.

Templomunkban megpihenve fogadták a szentségi áldást, miután Sulyokné Guba Judit önkormányzati képviselő asszonnyal, a Humánerőforrások Bizottság elnökével köszöntöttük őket, zászlójukra kötöttük egyházközségünk és városunk szalagját, és imádkoztunk édes magyar hazánk erkölcsi megújulásáért. A zarándokok egy bicskei jelzéssel ellátott építőkövet is magukkal visznek, hiszen templom épül majd belőle: összerakva majd a minden településről kapott követ, vagy alapul véve a meglátogatott városok és falvak egy-egy marék földjét.

De nemcsak jó szóval, hanem vacsorával és reggelivel, sőt éjszakai szállással bizonyítottuk a zarándokokkal szemben fennálló mindenkori kötelességünket.

 

 

Az országos zarándoklat bővebb leírását a honlapjukon találjuk meg.

Imre atya

scroll back to top