Ministránsavatás Bicskén

2012. október 28-án, a vasárnapi szentmise keretében került sor a ministránsavatásra. 7 új ministráns jelentkezett sok hónappal ezelőtt, hogy szeretnének csatlakozni a bicskei templom ministránsainak gárájához. Sok tanulás és gyakorlati felkészülés után vizsgát tettek, amelyen alkalmasnak bizonyultak a ministráns tisztség vállalására.

A ministránsavatást még megelőzte a hivatalos forma is, amely abból áll, hogy a Ministránsok szabályzatát magukra nézve kötelezőnek fogadják el a felavatandó mininsránsok és szüleik is. Ezt aláírásukkal igazolják.

Ezen a napon a a követekező ministránsok lettek felavatva: Bónus Angéla, Zink Emese, Budai Vivien, Elbert Zita, Gál Gréta, Erdei Johanna, Erdei Zsófia.

Az avatásról készült fényképeket honlapunk galériájában tekinthetik meg.

Köszönetünket fejezzük ki Székely Gyula mininstráns vezetőnek a felkészítésért és a velük való foglalkozásért.

Akinek kedve van ahhoz, hogy a bicskei vagy akármelyik egyházközség ministránsaihoz csatlakozzon, gondolja át a szabályzatot, és jelentkezzen bátran. Szép élete lesz.

Imre atya

Az alábbi lejátszón meghallgathatjuk az avatás szertartását.