Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


280 bicskei családot támogatott a katolikus karitász

 

"Hiába mondogatják itt páran, hogy így segítünk, meg amúgy a bicskeieken. A bicskei katolikus karitász számunkra a biztos pont, amelyik mindig gondol ránk." - Így summázta a véleményét egy rászoruló család asszony tagja, aki karon ülő gyermekével jött el, hogy átvegye a helyi egyházközség karitász-szervezetének önkéntesei által osztott EU-s segélycsomagot.

Rajtuk kívül még 279 (!) család volt hálás azon a forró júniusi napon, amelyen 5,6 tonna élelmiszer talált gazdára tarajoscső-tészta, diabetikus keksz és diókrém formájában.

Kértük őket, hogy ne nekünk, hanem az Istennek adjanak hálát.

A katolikus karitász nem törődik azzal, hogy ki milyen vallású, vagy éppen nem is vallásos. Nekünk csak a rászoruló ember fontos. Krisztus is minden emberhez lehajolt, aki támaszt kersett nála. Ez a szeretet mozgatta önkénteseink kezét, hogy a rekkenő hőség ellenére is egész nap talpon legyenek, és mindenkit egy kedves mosollyal és hasznos csomaggal fogadjanak.

Karitász csoportunk vezetőjének beszámolóját erre a linkre kattintva ovashatják.

 

scroll back to top