Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


ZARÁNDOKLAT A BODAJKI BÚCSÚRA


Zarándoklatot szervezünk egyházmegyénk legnagyobb, legfőbb és hazánk legősibb Mária-kegyhelyére, Bodajkra, ahová a régi időkben még Szent István királyunk is gyakran elzarándokolt fiával, Szent Imre herceggel. A Bodajki Búcsú ez évben szeptember 15-én, vasárnap lesz. A tervezett program: Délelőtt fél 11-kor részt veszünk a püspöki szentmisén. De úgy érkezünk, hogy még Bodajk határától távolabb mindazokkal, akik a néhány kilométeres gyaloglást tudják vállalni, gyalog tesszük meg az utat a kegytemplomig rendes körmeneti jelleggel (templomi zászlókkal, énekelve és imádkozva), ahogyan ezt őseink tették régen. Azok az idősebbek és betegek, akik a gyaloglást nem tudják vállalni, busszal érkezhetnek a templomhoz. A szentmise után találkozunk püspök atyával, majd elfogyasztjuk az otthonról hozott ételünket. Délután pedig a Velencei-tó tó partján, Pákozdon levő „Don-kanyari” emlékkápolnát látogatjuk meg, ahol zsolozsmát imádkozunk édes magyar hazánkért. Mindenkit szeretettel hívunk!

A jelentkezés és a részvétel lehetőségéről bővebben a palkátról tájékozódhatunk.


scroll back to top