Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


Szent Kristóf-napi járműmegáldás

 

Mint ahogy mindenki tudja, július huszonötödike Szent Kristófnak, a hajósok, az utazók, a zarándokok és az autósok védőszentjének az ünnepe. Népszerűsége egyre nő. Sokan helyezik el járműveiken az ő érméjét, képét. Természetesen nem mágiáról és koránt sem bálványimádásról van szó. A katolikusok nem varázslóként tisztelik Szent Kristófot, hanem egy olyan segítő szentként, akinek imáit is kérjük, hogy az Úr segítségünkre legyen a közlekedésben.

Július 28-án, vasárnap sok járművet hoztak el (talán jövőre még többen lesznek) a bicskei katolikus templom köré. Vezetőikkel, utasaikkal először a templomban imádkoztunk, hogy az Úristen tartson távol tőlünk és a közlekedésben résztvevő más járművezetőktől is minden veszélyt.

Ezt követően történt meg a járművek megáldása.

De, mint elhangzott, ha valaki szabálytalankodik, a rendőröktől nem óv meg az áldás. :)

 

 Fotó: Tóth György

 

scroll back to top