Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


Egyházmegyei Katolikus Iskolák Főhatóságának rendezvénye

 

p1010490 smallTalán kevesen tudják, hogy egyházmegyénkben a katolikus iskolák püspöki biztosainak és igazgatóinak feladatai közé tartozik az is, hogy részt veszünk azokon az eseményekeken, amelyek a tapasztalatszerzést szolgálják. A rendszeresen megrendezett (havonta, kéthavonta) előforuduló tanácsokozások mellett ilyen esemény – egy tanévben egyszer – a tanulmányi kirándulás, azaz tapasztalatszerzés egyéb, az országban működő katolikus iskolák és intézmények meglátogatása.

Idén október 10-én került sor erre, ami a magyarországi Bencés Rendet célozta meg. Pontosabban a balatonfüredi Szent Benedek Gimnázium, Szakképző Iskola és Kollégium, valamint a Tihanyi Bencés Apátság területén működő, és a Rend által működtetett Illyés Gyula általános iskola megtekintését jelentette. Természetesen ezt követte a Tihanyi Apátság és apátsági templom megismerése is.

Erről készítettem egy kis beszámolót a kedves olvasók örömére.

További képeket a galériában találnak.

Imre atya

 

scroll back to top