Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


Idősek és betegek szentmiséje Bicskén

 

Október 26-án jobbára idős és beteg hívekkel (és kísérőikkel) telt meg a bicskei templom. Hiszen ünnepelni jöttünk össze. A betegek szentsége kegyelmeinek kiáradása ünnepe hatotta át a szentmisét. Urunkra gondoltunk, aki földi jártában-keltében is mindig a betegek, a kiszolgáltatottak felé fordult, meggyógyította őket. Fontosak voltak számára.

A mai korban is fontosak Jézusnak a betegek és az öregek. Szentségével, a betegek kenetével erősíti őket, hogy ne törjenek össze lelkileg a megpróbáltatásokban, hanem fel tudják azokat ajánlani önmagukért és szeretteikért. Körülbelül 120-an élték át az Úr gyógyító közelségét, amikor az oltár elé járultak, hogy ima kíséretében és homlokukon és két kézfejükön a betegek olajával megkenve fogadják áhítattal a szentséget, és a szentmisében Krisztus Teste is melengesse szívüket.

A szentmisét követően szeretetvendégségen találkoztunk a plébánián azokkal, akik ott tudtak maradni az érthetően kicsit hosszabbra nyúlt szentmise után.

További fényképek a galériában láthatók.

 

scroll back to top