Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


A húsvéti szentmisék és szertartások rendje

 

A húsvét megünneplése nem a húsvét vasárnapi szentmisén való részvételt jelenti. A keresztény ember legalább az utolsó vacsorától követi Jézust a szenvedésben, hogy aztán értékelni tudja a feltámadási örömünnepet is. Tehát az időnket így próbáljuk beosztani! A nagycsütörtöki utolsó vacsora szentmiséjétől a nagyszombat esti feltámadás ünnepéig terjedő időszakot hívjuk Szent Három Nap-nak. Aki akadályoztatva van bármilyen okból, hogy a húsvéti eseményeket a maga teljességében megünnepelje, természetesen attól még a húsvét vasárnapi szentmisére szeretettel hívjuk. De ebben a szentmisében – az ételszentelés népi szokásán kívül – már semmi különleges esemény vagy szertartás nem lesz.


A nagyításhoz kattintson a képre! Részletek a vasárnapi hirdetésekben.scroll back to top