A Jubilate Kórus Zircen

Egyházközségeink közös énekkara, a Jubilate Kórus papszentelési szentmisén szolgált a zirci bazilikában, 2014. május 17-én.

Márfi Gyula veszprémi érsek áldozópappá szentelte Nagy Lénárd O.Cist örökfogadalmas diakónust.
Ez a nem mindennapi szertartás és a lehetőség, hogy részt vehettünk benne, nagy lelki örömünkre szolgált! Kapitány Dénes - a bazilika orgonaművésze - és Dékány Sixtus főapát úr, a szentmisét követően elismerő és dicsérő szavakkal szólt kórusunkról, annak hangzásáról és elkötelezettségéről.

Zircen szerzett élményeink, emlékeink úgy gondolom, sokáig elevenen fognak élni lelkünkben!

Imádkozzunk papi és szerzetesi hivatásokért, hogy Lénárd atyának sok követője legyen egyházunkban!

Nagy István kántor

Kántor úr beszámolójának "érdekessége", hogy saját testvérét szentelték pappá a Zirci Ciszterci Apátságban. (a Szerk.)