Írta: Varga Imre atya

2015. december 20. (advent 4. vasárnapja)

• Még szerdával bezárólag szeretettel hívok mindenkit a rorátés áhítatokra, szentmisékre.
  • Szeretettel fogadjuk az adományokat a karácsonyi oltár díszítésére.
  • Továbbra is módjukban áll a kedves híveknek adományozni a temetőben álló kápolnára a korábban meghirdetett módokon. Amint láthatják, már elkezdődtek a munkák, amelyeket az időjárás függvényében, és az összegyűlt adományok mértéke szerinte folytatunk. Jelenleg 517.960 Ft áll rendelkezésünkre. Ezzel átléptük a félmillió forintot. Érdekes információ, amire most figyeltem fel, hogy nem csak új adakozók vannak, hanem van egy "kis kör", azok a Testvérek, akik hónapról hónapra vagy hétről hétre újra és újra adakoznak! Az egyházközség hívei nevében szeretettel köszönöm az eddigi adományokat.
  • Idén is megrendeztük az adventi tartósélelmiszer gyűjtést, amit ezzel a vasárnappal lezárok. A napokban fogjuk kiosztani a szegényeknek.
  • December 15-től, keddtől megkezdődik a Szállást keres a Szent Család kilenced ájtatosság. Naponta 15 órakor, szombati napon 16 órakor kezdődik az oratóriumban.
  • December 19-én (szombaton) 18 órakor adventi jótékonysági koncert kezdődik a katolikus temetőkápolna javára. Fellépők: Mányi Zenebarátok Ökumenikus Kórusa, Jubilate kórus (Bicske és társplébániáinak kórusa) és a Szent László Katolikus Iskola kórusa. Vezényel: Illés Richárd és Kiss Ferenc. Közreműködik: Kun Oszkár Tibor altfurulya.
  • Még mindig járnak a hittanos gyerekek az immár szokásos betlehemezésre a város családjaihoz. Kérem, hogy fogadjuk őket szeretettel. Vezetőjük Balla Márk hitoktató.
  • Kitettem a lelkipásztori ellátási területemhez tartozó templomok jövő évi szentmise és igeliturgia rendjét a hirdetőtáblára, az egyházközség honlapjára és facebook oldalára is. Előfordulhat természetesen, hogy egy-egy család nem tudja megoldani, hogy településén levő templomban, a megadott időpontban vegyen részt a vasárnapi, ünnepi szentmisén. Megerősítem az az általános elvet, hogy nemcsak a saját templomunkban lehet részt venni az ünnepi alkalmakon, hanem a táblázatról leolvasva módunk van arra, hogy a közelünkben levő valamelyik templomban vegyünk részt az eseményeken. Egyre többen élnek ezzel a lehetőséggel, és rugalmasan megtervezik e tekintetben is a vasárnapi és ünnepi programjaikat. Egy évre előre megtekinthetik a szentmisék és igeliturgiák tervezett időpontjait a kihelyezett plakátokon, az egyházközség www.bicskeiplebania.hu, honlapján, a Bicskei katolikusok nyilvános facebook csoportban és a Bicskei Római Katolikus Egyházközség facebook oldalán.
  • A legfontosabb ünnepi alkalmak időpontjai:
    • Szenteste délutánján 4 órakor pásztorjáték a templomban
    • Szenteste éjfélkor szentmise
    • Karácsony napján (pénteken) 9:30-kor ünnepi szentmise
    • Karácsony másnapján (szombaton) 9:30-kor igeliturgia
    • Szombaton este nem lesz elővételezett szentmise
    • Vasárnap (Szent Család vasárnapja) 9:30-kor ünnepi szentmise
    • Ezt követően csak csütörtökön, december 31-én este 6 órakor lesz év végi hálaadó szentmise
    • Január 1-én kötelező ünnepi szentmise 9:30-kor

Mindezek ki is vannak plakátozva a templomban, és a templom előtti hirdetőtáblán.