ooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooooo

Nagy István

Agárdról származom, ott nőttem fel és kaptam katolikus neveltetést. Orgonálni előbb Nándor bátyámtól tanultam, aki a székesfehérvári konzervatóriumban végezte tanulmányait, jelenleg ciszterci szerzetes Zircen.

Végzettségem élelmiszeripari gépész-technikus.
Kántor-karvezetői tanulmányaimat Budapesten, A Magyar Liturgikus és Egyházzenei Intézet Harmat Artúr Központi Kántorképzőjén végeztem, jeles eredménnyel.
1997 és 2003 között Pákozdon végeztem kántori szolgálatot, ezzel párhuzamosan kisegítő kántor voltam Székesfehérvár-Vízivárosban és a Bazilika-Székesegyházban.
2003-2004 években főfoglalkoztatású kántor lettem Székesfehérvár-Vízivárosban.
2004-2005 években Ráckevén és Szigetújfaluban voltam főállású kántor-sekrestyés.
2005 augusztusától vagyok Sóskút, Pusztazámor, Tárnok és Tárnokliget egyházközségek kántora.
2011 májusától a Bicskei Egyházközségben folytatom kántori pályafutásomat. Vágyam, hogy a plébános atya elvárásainak megfelelően, a bicskei és a környékbeli egyházközségekből és filiákból énekkart szervezzek a liturgia szépségének emelésére.
Jelenleg a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola levelező hallgatója vagyok kántor és karnagy képző szakon.