Írta: Varga Imre atya

2016. március 6. (nagyböjt 4. vasárnapja)

• Elsővasárnap délután 3 órakor szentségimádás, utána rózsafüzér titokcsere lesz.
  • Kedden, 8-án az esti szentmise után 18.30 órakor Karitász megbeszélés lesz a plébánia közösségi termében.
  • Kedden este fél 7-kor a jegyesoktatás következő foglalkozása lesz a plébánián.
  • Szerdán este fél 7-kor folytatódik a katekumenátusi felkészülés az ebben az évben megkeresztelkedni, elsőáldozáshoz, illetve bérmálkozáshoz járulni szándékozó felnőttek számára.
  • Nagyböjt péntekjein – szokás szerint – este 6 órai kezdettel keresztúti ájtatosságot tartunk a templomban. Ezt mindig más egyházközségi csoport vezeti. A jövő heti keresztúti ájtatosság végzésére a Néri Szent Fülöp házasközösség jelentkezett.
  • Pénteken a házasközösség összejövetele lesz a plébánián a keresztúti ájtatosság után, kb. 18.30-kor, hogy ők is és én is részt tudjunk venni a keresztúti ájtatosságon. Az összejövetel ezzel együtt is fél 8-ig fog tartani.
  • Katolikus iskolák javára az elmúlt vasárnapi gyűjtés összege 72.600 Ft volt.
  • A jövő héten pénteken az ügyfélfogadás szünetel a plébánián.
  • Szokás szerint nagyböjti tartós-élelmiszer gyűjtést rendezünk. Virágvasárnapig bezárólag hozhatják el a hívek az adományaikat a templomba.
  • A lengyelországi zarándoklatra van még néhány hely.
  • Az idei nagyböjti időszakban nem lesz vendég atya által tartott lelkigyakorlat. Viszont mindenki figyelmét felhívom, hogy március 19-én, szombaton délután 4 órakor rövid bűnbánati liturgiát tartunk, és ezt követően egészen az esti szentmiséig gyónási lehetőség lesz a templomban, hogy a húsvéti szentgyónását mindenki elvégezhesse. Kérem, hogy aki nem is tudna eljönni a 4 órakor kezdődő liturgiára, az se a 6 órai szentmise előttre tervezze a szentgyónását, mert nem fog rá sor kerülni.