Írta: Varga Imre atya

2016. április 17. (húsvét 4. vasárnapja)

• Szerdán este fél 7-kor katekumenátus lesz.
  • Pénteken este 6 órakor a Néri Szent Fülöp házasközösség összejövetele lesz a plébánián.
  • Szentatyánk, Ferenc pápa április 24-én gyűjtést hirdetett meg az egész Egyházban az Ukrajnában élő emberek megsegítésére. Tehát a jövő vasárnap erre a célra történik a templomi perselygyűjtés.
  • Ebben a hónapban a jövő vasárnap lesz a gitáros énekekkel kísért szentmise.
  • Előre jelzem, hogy április 30-án, szombaton 9-16 óráig kerül sor a 18. Katolikus Karizmatikus Találkozóra az Irgalmasság évében Alcsúton a sportcsarnokban. 11 órakor lesz a püspöki szentmise.
  • Ugyancsak előre hirdetem, hogy május 1-én, két hét múlva vasárnap szeretnénk templomunkban köszönteni az édesanyákat, akik a szentmise keretében külön áldásban is részesülnek. Emellett ezen a vasárnapon tartjuk a ministránsok napját is, ahol új ministránsokat is avatok, a régiek pedig megújítják fogadalmukat.