Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


Írta: Varga Imre atya   

2016. május 1. (húsvét 6. vasárnapja)

 • Szerdán este fél 7-kor katekumenátus lesz.
 • Május 5-én, áldozócsütörtökön minden templomunkban megtartjuk az egyházmegyei szentségimádási napot, ami délután 5 órától este 7 óráig tart.
 • Május havi rózsafüzér titokcsere 5-én, csütörtökön 5 órakor szentségimádás előtt az oratóriumban lesz.
 • Pénteken este 6 órakor a házaspárok közösségének összejövetele lesz a plébánián.
 • Május hónapban a litániát szombatonként a szentmise előtt imádkozzuk a templomban.
 • Pályázati támogatással némi pénzösszeg állna rendelkezésünkre a háború alatt bombatalálatot kapott és az évtizedek alatt lepusztult állapotú plébániaépület megmentésének elkezdésére.
  De úgy szeretnénk nekikezdeni, hogy tudjuk, hogy nézett ki régen (a háború előtt) az épület. Sajnos ezidáig nem találtunk olyan fényképet, amiből ezt ki lehetne deríteni.
  Ezért kérem, ha valakinek van a birtokában olyan régi kép, amelyen látható a plébánia, felhasználásra bocsássa rendelkezésünkre. Nagyon nagy segítséget jelentene a régi városképet, látványt is elősegítő felújítási tervhez. Köszönjük szépen.
 • A temetőkápolna felújítására többen is adakoztak, és érdekelhet mindenkit annak további sorsa. Mint tudjuk, a munkálatok az ősszel elkezdődtek, már jelentős előrehaladás történt, olyan téren, ami nem látványos. A munkálatok tovább folytatódnak, és várhatóan május végére befejezzük a kápolna felújítását.
 • Ugyancsak aktuális tudnivaló, hogy a temető Jókai utcai kerítésszakasza is felújításra kerül. Ahogy a kapacitások engedik, ez folyamatosan történik meg.
 • Feltűnhetett a híveknek is, hogy nemrégiben a templomot és a plébániaépületet is festékkel összekenték. A rendőrségi feljelentés megtörtént, várjuk a tettesek felderítését, és a kártalanítás ügyében is igénnyel fogunk fellépni.
 • Folyamatban van a toronyóra felújításának ügye is. Keressük a legmegfelelőbb lehetőségeket ebben az ügyben is.
 • Szintén nagy és fontos beruházásként tervezzük a templom megkopott, töredezett, sőt, sokszor balesetveszélyes járólapjainak a cseréjét is, ami tulajdonképpen az egész templomot egységesen magában foglalja. Az új, de hagyományos stílusú járólapokat már beszereztük, a kivitelezés tervezése van folyamatban.
 • Eléggé visszafogja ezeknek a terveknek a megvalósulását, hogy ebben az évben egyelőre alig érkezett be egyházi adó. Kérem, hogy akik már most be tudnák fizetni az idei egyházközségi hozzájárulásukat, gondoljanak arra, hogy most nagy szüksége lenne rá az egyházközségnek. Aki nem a plébánián, hanem csekken szeretné befizetni, azt a hátsó kisasztalon talál. Köszönjük.
scroll back to top