Írta: Varga Imre atya

2016. május 8. (Urunk mennybemenetele)

• Kedden este fél 7-kor a karitász gyűlést tart a plébánia közösségi termében.
  • Szerdán vizsgáznak azok a gyerekek, akik az első szentgyónásra és az első szentáldozásra készülnek. Imádkozzunk azért, hogy mindenkinek sikerüljön bizonyságot adni a felkészültségéről.
  • Szerdán este fél 7-kor katekumenátus lesz.
  • Pénteken este 6 órára bibliaolvasásra hívom a kedves híveket a plébániára.
  • Szombaton délelőtt 10 órakor végzik el az elsőáldozásra készülő gyermekek az első szentgyónásukat.
  • Vasárnap pedig egy másik szentségben, az Oltáriszentség első vételében részesülnek.
  • Május hónapban a litániát szombatonként a szentmise előtt imádkozzuk a templomban.
  • Két hét múlva – a pünkösdöt követő Szentháromság vasárnapján – lesz a bicskei templombúcsú. Az idén ez egybeesik a Bicskei Napok ünnepségsorozatával. Ennek a hétvégének az egyházközségünket is érintő, illetve az egyházközségünk szervezésében zajló programjai:

-          Pénteken 17 órakor a Nyitott templom programjai megnyitója: Kiállítás a templom relikviáiból. Közreműködnek a Szent László Általános Iskola és a Prelúdium Alapfokú Művészeti Iskola növendékei.

-          Szombaton délelőtt a város által szervezett főzőversenyre benevez egyházközségünk képviselőtestülete is.

-          Szombaton 10 órától 15 óráig szervezett csoportos „templom túrák” lesznek, melynek keretében megtekinthetők templomunk azon helyiségei és relikviái, amelyek általában az emberek többsége számára nem ismerhetők meg a mindennapokban.

-          Szombaton 10,30-kor a Bicske Szíve Parkban kerül sor Stift Zoltán Angelico atya rajzos foglalkozására gyerekeknek és felnőtteknek.

-          Szombaton 17 órakor hagyományosan gitáros szentmise lesz a templomban.

-          Vasárnap 9,30-kor búcsúi ünnepi szentmisét mutatunk be.

Az egyházközségi ünnepségek szervezésére idén az egyházközségi képviselőtestületet kértem fel.