Get the Flash Player to see this player.

time2online Joomla Extensions: Simple Video Flash Player Module


 

BICSKEI KARITÁSZ

Sági Ferencné:

Hogyan indultunk?

 

2005 májusában plébánosunktól, Tóth Tamás atyától megbízást kaptam a bicskei karitász vezetésére. Ugyanakkor felkért, hogy az alkalmas embereket keressek, és szervezzem meg a bicskei csapatot. Szeptember elején alakultunk.

 

Az alakuló csapat: Sági Ferencné vezető, id.Pálffy Károly helyettes vezető, Balázs Józsefné pénztáros, Szpodnyiné Tóth Ildikó idősek felelőse, Néma Pálné, Székely Gyuláné élelmiszerfelelős, Földesi Ilona, Takács Zita nyomtatások, egyebek, Komon Lászlóné ifjúság felelőse, Kováts Mária, Pajor György gépkocsis szolgálat, Pfeifer János egyéb szolgálat.

 

 

A csapat tagjai a város minden pontjáról érkeztek. Felmértük a tennivalót készítettünk egy alap listát a városról.

Az iskolában egy megszüntetett vizesblokkot tettünk rendbe, ez volt a raktárunk.

Két év múlva a plébánián kaptunk egy raktárhelyiséget.

Heti egy alkalommal, hétfőn szolgálunk a hozzánk fordulóknak.

A jelenlegi csapatlétszám hasonló az indulóhoz, de különböző elfoglaltságok miatt cserélődött néhány tagunk.

 

Jelenlegi csapat:

A ruhafelelős Balázsné Magdika, ő a pénztárosunk is, a ruhákkal kapcsolatos munkákban a segítő Némáné Julika, ő tervezi, készíti a különböző kiállításokat is és Simon Márta. Székelyné Ildikó a szendvicsekért is felelős aktuális feladatok alkalmával, (péld. Erzsébet napi zsíros kenyér). Kováts Marika még gépkocsi szolgálatot is vállalt. Az idősekhez Komonné Éva készül hetente, de hétfőnként a ruhaosztásnál is besegít. Száraz Márta doktornő a szőlőhegyet látogatja nagy szeretettel, és jelzi, ha azonnal lépni kell. Földesi Ica az ifjúsági segélyezés területén szolgál, és beteget látogat. Takács Zita a különböző informatikai feladatokat lát el, pld kenyércímke a Szent Erzsébet kenyérre, lelki útravalók készítése stb. Szopkóné Kati gépkocsi szolgálatot vállal szükség esetén, és egyéb beszerzésekben segít. Szarkáné Ildikó a szervezések területén tud sokat segíteni, ő a városi Tv kapcsolattartója is. Pajor Gyuri gépkocsival segít, és megtermelt gyümölcsadománnyal segíti programjainkat.

Én, Ságiné Babi a csoportot vezetem. Plébános atya irányítása és egyetértése mellett végzem a feladatokat.

Képviselem a programokat, teljes bizalommal kezelem a hozzám fordulók gondjait, és a megfelelő megoldás felé segítem. Csoportunk havonta egy alkalommal találkozik, megbeszéljük a problémákat, örömöket, valamint a következő feladatokat. A média felé (így egyházközségeink honlapja felé is) fényképek, cikkek beküldésével adok hírt a bicskei karitászról.

 

Amit vállaltunk:

1. 2006. évtől, EU-s élelmiszer környező települések felé való továbbítása, a helyi lista szerint másnap a városban való kiosztása.

2. Ruhaadomány fogadása és osztása hétfői fogadóórákon.

3. Az idősek otthonában heti egy alkalommal való beszélgetés, felolvasás, ima, éneklés az ünnepeknek megfelelően.

4. Beszélgetés a hozzánk betérő, beszélgetni kívánó emberekkel.

5. Kegytárgyak árusítása.

6. Adventi vásárban pénzadománygyűjtés a karácsonyi élelmiszer csomagokhoz.

7. Húsvéti élelmiszergyűjtés a templomban.

8. Szent Erzsébet kenyere osztás a templomban lelki útravalóval.

9. Különböző kiállítások a templomban. (pl. Biblia év kapcsán „készíts Bibliát”…, Akvarell keresztút …, Karitász zarándoklatok stb)

10. Zászlószentelés 700. jubileumi éve rendezvény.

11. Rendszeres takarítás a templomban és a plébánia hivatali helyiségeiben.

12. Különböző adománygyűjtő programokban is részt veszünk.

13. Minden héten a hajléktalanjainkat hol ruhával, hol élelmiszerrel támogatjuk.

14. Különböző zarándoklatok szervezése.

scroll back to top