Énekkarunk

A Jubilate Kórus Zircen

Egyházközségeink közös énekkara, a Jubilate Kórus papszentelési szentmisén szolgált a zirci bazilikában, 2014. május 17-én.

Márfi Gyula veszprémi érsek áldozópappá szentelte Nagy Lénárd O.Cist örökfogadalmas diakónust.
Ez a nem mindennapi szertartás és a lehetőség, hogy részt vehettünk benne, nagy lelki örömünkre szolgált! Kapitány Dénes - a bazilika orgonaművésze - és Dékány Sixtus főapát úr, a szentmisét követően elismerő és dicsérő szavakkal szólt kórusunkról, annak hangzásáról és elkötelezettségéről.

Zircen szerzett élményeink, emlékeink úgy gondolom, sokáig elevenen fognak élni lelkünkben!

Imádkozzunk papi és szerzetesi hivatásokért, hogy Lénárd atyának sok követője legyen egyházunkban!

Nagy István kántor

Kántor úr beszámolójának "érdekessége", hogy saját testvérét szentelték pappá a Zirci Ciszterci Apátságban. (a Szerk.)

A Jubilate és az Echo kórus adventi koncertje

Advent - karácsonyi hangverseny a bicskei katolikus templomban

December 8-án vasárnap délután 5 órakor közös hangversenyt adott egyházközségeink Jubilate Kórusa és az alcsútdobozi Echo Kamarakórus.
Varga Imre plébános atya megnyitójában a szent zene szolgálatának fontosságát hangsúlyozta, buzdítva a fellépő kórusokat, hogy előadásuk a liturgián kívül is szolgálat és imádság legyen!
Elsőként a vendég alcsútdoboziak adtak elő változatos és inkább adventi hangvételű kórusműveket (többek közt Beethoven, Clarke, Árokháty, Liszt, Cherubini, Briegel műveiből) Kiss Ferenc karnagy vezetésével
Mintegy átvezetésként Nagy István kántor-karnagy előadta Johann Sebastian Bach C-dúr kis prelúdium és fúga című orgonaművét (BWV 553)
A második részben a házigazda Jubilate Kórus énekelt jobbára karácsonyi, liturgikus kórusműveket (Demény, Bárdos, Des Prez, Farkas, Gárdonyi műveket) Nagy István vezetésével.
Zárásként a két kórus összkarként elénekelte Handel - Örvendj világ című karácsonyi művét zongora és két fuvola kíséretével, Nagy István vezényletével.
Zongorán közreműködött: Varga Áron és Kiss Ferenc.
Fuvolán: Szabó Katalin és Horváth Tamara
Minden résztvevőnek - énekeseknek és közönségnek egyaránt -  nagy örömet szerzett ez az egy órás műsor!

Reméljük, hogy mindannyiunk lelki épülésére, örömére szólt a szakrális muzsika és hitünkben megerősödve várjuk a Megváltó születésének ünnepét!

Nagy István

A koncerten készült fényképeket a Galériában tekinthetik meg. (A Szerk.)

Jubilate Kórus

Az egyházközség és oldallagos plébániáinak közös kórusa 2011 szeptemberében alakult Varga Imre plébános atya, Nagy István kántor-karvezető és a zeneszerető hívek kezdeményezésére.

Kórusunk célja a katolikus liturgia szolgálata, hogy azt szebbé és meghittebbé tegyük. Mindezen szolgálati alkalmakon kívül adtunk már koncerteket is templombúcsúk, kórustalálkozó alkalmával is. Közös fellépéseink is voltak az Alcsútdobozi Echo Kamarakórussal.

Repertoárunkat klasszikus szakrális kórusművekből, valamint magyar és latin gregorián énekekből (Éneklő Egyház alapján) introitusokból, communiókból állítjuk össze.

A kórus tagjainak nagy része műkedvelő amatőr énekes.

A kórus nem „zárt közösség”, tehát örömmel várjuk még magunk közé az énekelni szerető és vágyó testvéreket!

Próbáinkat szerdánként tartjuk a bicskei plébánia közösségi termében 18:30-as kezdéssel. Jelentkezni Nagy István kántor-karvezetőnél lehetséges.

A kórus tagjai:

Franck: Dextera Domini

Kodály: Stabat Mater

Halmos: Panis angelicus

Halmos: Ünnepi alkalmakra (Minden földek…)

Halmos: Pange lingua

Pikéthy: Áldoztatásra (Édes Jézus)

Werner: Égi Szűz Virág

Demény: Puer natus

Demény: Aranyszárnyú angyal

Bárdos: Karácsonyi bölcsődal

Bárdos: Szentlélek Isten

Gárdonyi: Ó jöjjetek hívek (Adeste Fideles feldolgozás)

Farkas: Áldott éj

Pinczinger: Itt jelen vagyon

Jubilate Deo kánon (kék könyv)

Áldalak jó Uram (kék könyv)

A béke napja (kék könyv)

Várj és ne félj (kék könyv)

Szervezzük az egyházközségi énekkart

Jelentkezőket várunk.

Az énekkar vezetését Nagy István kántor úr vállalta fel.

Alábbiakban az ő felhívását közöljük:

Nagy István kántor felhívása a hívek felé az énekkar szervezésének ügyében valamennyi egyházközség és filia felé:

A hívek kérésére és a magam elképzelése szerint Bicske egyházközség és odallagos egyházközségeiben egy közös énekkart szeretnénk szervezni, elindítani útjára!
Ennek a kórusnak célja, hogy Bicskén és társplébániáin az ünnepi liturgiát szolgáljuk, énekünkkel színesebbé és meghittebbé tegyük azt. Ennek szellemében szeretném kántorkánt és karvezetőként kialakítani a repertoárt, kezdve majd az egyszerűbb gregorián énekekkel, népi mise-ordináriumokkal, s ha lesz rá mód többszólamú kórusművekkel. Szeretnék taizei énekeket is, vagy gitárral kísérhető megfelelően szakrális énekeket is betanítani, hogy a fiatalabb generációk számára is vonzó legyen ez a jövendőbeli énekkar.
Korhatárok nincsenek ugyan, de az egészen kis gyermekek és a már nagyon idősek értelemszerűen nem biztos hogy fel tudják venni a ritmust a munkában. Tehát nagy szeretettel várom az énekelni szerető fiatalokat, felnőtteket, aktív korú és ezen téren tenni vágyó híveket! Nagyon fontos, hogy nem csak nők, asszonyok jelentkezését várom, hanem nagyon számítok férfitársaimra is! Fontos a kóruséneklésben a férfiak hangja, mert a gregorián és a kórusművek is csak így tudnak majd teljessé válni! Zenei előképzettségre nincs szükség, csak legalább minimális zenei hallásra van szükség. Aki a Hozsanna énekeskönyv énekeit el tudja énekelni, az már tökéletes is!
Tehát ez az énekkar nem csak Bicskén teljesítene szolgálatot, hanem az oldallagos plébániák ünnepein is! ezért a leendő tagokat nem csak a bicskei egyházközség hívei közül várom, hanem az összes környező falvakból is, hogy ez által is jelezzük összetartozásunkat!
A próbák csütörtök esténként a bicskei plébánia közösségi termében lesznek délután fél 7 órai kezdéssel, szeptember 15-től!