Hittan

VÁLTOZÁSOK AZ ISKOLAI HITOKTATÁSBAN

Kedves Szülők,

akiknek 1. és/vagy 5. osztályba fog menni szeptembertől a gyermekük

Szeptembertől az általános iskola 1. és 5., valamint a középiskola 1. osztályában kötelező lesz választani a hittan (amit hit- és erkölcstannak hívunk) és az erkölcstan között.

Katolikus keresztény szülő természetesen a hit- és erkölcstant választja, hiszen ezt vállalta már gyermeke megkeresztelésénél is, és ez biztosítja a vallásának megfelelő képzést és ismereteket.

Mit kell tennie?

• A gyermek beíratásánál (április 8-9. 08:00 – 18:00) fog kapni egy űrlapot (ha nem, kérje el!), amelyen nyilatkozik arról, hogy gyermekét melyik foglalkozásra kívánja beíratni.
  • Írja be, hogy „az erkölcstan helyett a római katolikus hit- és erkölcstan oktatást választja”.
  • Írja alá a nyilatkozatot, és adja át a beíró pedagógusnak.

Fontos tudnivalók:

• Az iskola által kötelezően tanított „erkölcstan” nem feltétlenül a keresztény erkölcsöt jelenti.
  • Az említett „erkölcstan” és a hit- és erkölcstan (amit Ön választott) a délelőtti órarendben, ugyan abban az időpontban van, csak másik teremben.
  • Az iskolának minden feltételt biztosítania kell a hit- és erkölcstan oktatáshoz is.
  • A hitoktatót az egyházközség (plébánia) alkalmazza, és bízza meg, és nem az iskola.
  • Az Ön gyermekét semmiféle hátrány nem érheti, ha a hit- és erkölcstant választja.
  • Egyelőre az 1. és 5. osztály veszi fel (vegyesen) ezt az oktatást heti egy órában. A következő tanévben ugyancsak az 1. és 5. osztály. Így a 2016/17-es tanévben érkezünk el oda, hogy valamennyi osztályban így (a délelőtti órarendben) működik a hittanoktatás.
  • Akik még nem kereszteltették meg gyermeküket, ők is nyugodtan írassák be a katolikus hittanra, mert a hittan a keresztségre való felkészítést is szolgálja.
  • A jogszabályok szerint év közben nem lehet változtatni a két tantárgy vonatkozásában.
  • Ha valakiben bármilyen kérdés felmerülne, bizalommal keresse fel a plébániát, vagy bármelyik elérhetőségen keressen bennünket!

Varga Imre atya