hirdetések

2020. 12. 6, Vasárnap

Rorate szentmisék hétköznaponként a Templomban reggel fél héttől kezdődnek, amíg a járványhelyzet miatt agapét nem tudunk tartani a roráték után. Amennyiben a szigorítások enyhülnek, hirdetni fogjuk a változást!

A Rózsafüzér Társulat titokcseréje a mai napon 15.00 órakor az Áldoztatási Liturgia után lesz.

December 15-től 23-ig ’Szállást keres a Szent Család’ imádságra hívunk minden családot, család képviselőit. Az imádság kezdete: 15 órától a templomban

Nagyon fontos, hogy tiszta szívvel készüljünk ünnepelni Jézus Krisztus, Isten Fia születését. Adventi időszakban lelki napokat szervezünk az egyházközösségeinkben, amikor gyónási lehetőség lesz.

Bicskén: December 19-én szombaton délután 15.00 órától – lelkinap

Alcsútdobozon: December 12-én szombaton délután 16:00 órától – lelkinap

Felcsúton: December 13-án vasárnap Szentmise előtt és után – gyónási lehetőség

Szárligeten: December 20-án vasárnap Szentmise előtt és után – gyónási lehetőség

Csabdin: December 20-án vasárnap Szentmise előtt és után – gyónási lehetőség

Megjelent Madassery Benvin Sebastian SVD verbita misszionárius atya „Ő az” című új könyve. Aki szeretné megvásárolni a könyvet megteheti Bicskén a plébánián és a templomban, a társplébániákon a sekrestyéseknél. Sebastian atya ajánlása:

Amióta itt vagyok, mint misszionárius szerzetes pap, sok keresztény és nem keresztény emberrel találkoztam, akik nagyon érdeklődnek a hinduizmus és a buddhizmus iránt. Sőt sokan keresik bennük az életük célját. Ebben a könyvben próbálok rávilágítani, hogy a hindu alap könyvekben rejlő fontos üzenetek is Jézus Krisztusra mutatnak, vagyis azok is Jézus Krisztust keresték a maguk módján. Tehát nem keleti ideológiákban és filozófiákban kell keresni az életünk célját, hanem Krisztusban, az Ő tanításában és az Oltáriszentségben. Két tanúságtétel is van a könyv végén. Egyik egy híres dél indiai színésznő, aki Brahmin kaszthoz tartozott és elfogadta Jézust, és egy muszlim imám megtérésnek története, amely nagyon megrázó”

Bicskén: December 19-én szombaton délután 15.00 órától – lelkinap

Alcsútdobozon: December 12-én szombaton délután 16:00 órától – lelkinap

Felcsúton: December 13-án vasárnap Szentmise előtt és után – gyónási lehetőség

Csabdin: December 20-án vasárnap Szentmise előtt és után – gyónási lehetőség

A tartós élelmiszer gyűjtés idén is megtartásra kerül, a hétköznapi szentmisék alkalmával hozhatják be a Testvérek a templomba. /Bicskén a Fájdalmas Anya oltár elé helyezzék az adományaikat./ A gyűjtés ideje: november 22-től december 13-ig.

Minden vasárnap 15 és 18 órakor áldozási lehetőséget biztosítunk a bicskei templomban. A megjelenő hívek pár perces liturgia után vehetik magukhoz az Eukarisztiát. A mai áldoztatás alkalmával Szent Miklós ünnepe tiszteletére a gyermekeknek csokoládéval kedveskedünk.

2021. január 6. után megkezdődik a házszentelések időszaka. Kérjük, hogy azok a testvérek, akik szeretnék, hogy a járványhelyzet ellenére felkeressük őket otthonuk megáldása érdekében, jelentkezzenek a sekrestyésnél, a plébánián vagy e-mailen.

December 4-én, szombaton megtartottuk a Szentségimádást a rászorulókért és a Caritas munkatársaiért. Technikai okok miatt nem tudtuk élőben közvetíteni, de a felvétel megtekintető lesz a Youtube csatornán, kedden 15.00 órától.

CSAK BICSKE

A Bicskei Tűzoltóság javára befolyt 112.610 Ft adományt a Plébánia átutalta a Tűzoltóság számlájára, mivel a járványhelyzet miatt az ünnepélyes átadás meghiúsult.

Kérjük a híveket, hogy azon adományaikat, melyeket szokott rend szerint a vasárnapi vagy az elővételezett misén perselyadományként felajánlanának, a hétköznapi misék alkalmával a kihelyezett állóperselybe tegyék, vagy legyenek szívesek elutalni a Plébánia bankszámlájára, ezzel megkönnyítve a Plébánia gazdálkodását ebben a nehéz időszakban. A bankszámlaszámot a honlapon a tudnivalók menüpont alatt, vagy ide kattintva megtalálják!