2022.1.16, Vasárnap

A „Hitről, reményről, szeretetről” szóló beszélgetések következő alkalma január 29-én szombaton lesz a Szentmise után a Plébánia közösségi termében, negyed nyolctól. Egyházközségünk tagja, Gulyás Balázs fotós élménybeszámolóját hallgathatjuk meg a „Pápalátogatás kulisszatitkai” címmel. Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

A mai vasárnapon kezdődik az Ökumenikus Imahét. (január 16-23) Az Istentiszteletek minden este 18 órakor fognak kezdődni, helyszínei és a szolgáló igehirdetők a következők lesznek:

Január 18-án, kedden a Református templomban: Rácz Lajos;

19-én, szerdán a Katolikus templomban: Szebik Károly,

20-án, csütörtökön az Evangélikus templomban: Máté János

21-én, pénteken a Baptista templomban: Gergely atya

22-én, szombaton 17 órától ünnepi záró alkalom, Istendicsőítő zenés imaest a Katolikus templomban majd szeretetvendégség a Fiatalok Házában.

A közös agapéhoz sütemény és üdítő felajánlásokat szívesen fogadunk!

Ezen a napon szentmise reggel lesz 7 órakor. Esti Szentmise elmarad.

Jövő hét vasárnaptól kezdődik az Ökumenikus Imahét. (Január 16-23) Az Istentiszteletek minden este 18 órakor fognak kezdődni, helyszínei és a szolgáló igehirdetők a következők lesznek:

1. kedden a Református templomban Rácz Lajos;
  2. szerdán a Katolikus templomban Szebik Károly,
  3. csütörtökön az Evangélikus templomban Máté János,
  4. pénteken a Baptista templomban Gergely atya

22-én szombaton 17 órától ünnepi záró alkalom, Istendicsőítő zenés imaest a Katolikus templomban majd szeretetvendégség a Fiatalok Házában. A közös agapéhoz sütemény és üdítő felajánlásokat szívesen fogadunk!

Csütörtökön, január 20-án 17 órakor Szentségimádást tartunk az Egyházunk és a plébániánk megújulása szándékában – a Szinódális szándékban. Szeretettel várunk mindenkit.

Szerelmesek miséjére hív minket az Egyházmegye Ercsibe február 12-én szombaton. A program 15-től 18 óráig tart. 15 órakor Püspöki Szentmise lesz a Nagyboldogasszony Templomban, majd zenés Szentségimádás, agapé és házaspárok tanúságtétele, beszélgetés az Ercsi Eötvös József Művelődési Házban. A szerelmesek miséjére várjuk a pillanatnyilag egyedülálló, de családi hivatásra készülő fiatalokat is, jegyeseket, fiatal házasokat és az ő szüleiket is. Az idősebbek jelenléte tanúságtétel az ifjúság számára. A szentségimádás keretében közösen imádkozunk a jövendőbeli házastársakért is.