Bicskén a hétfő esti felnőtt hittan elmarad.
Kedden, március 25-én a Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepen, Szentmise nem reggel, hanem este lesz 18.00 órakor.
A nagyböjtben Bicskén minden pénteken 17.30-kor keresztutat tartunk a templomban, 18.00-kor lesz a szentmise, a társplébániákon a megbeszélt időpontokban. Nagyböjtben a szentmisék előtt és után van gyónási lehetőség
Szeretnénk kihirdetni a lelkiadoptálás lehetőségét a mi plébániai közösségünkben.
A lelki adoptálás lényege Isten színe előtt tett ígéret, amelyben egy konkrét személy kötelezi magát, hogy kilenc hónapon át (vagyis amennyi időt átlagosan az anyaméhben tölt a megfogant gyermek) mindennap imádkozik egy veszélyben lévő magzatért, valamint azért, hogy ez az Isten által kiválasztott, és egyedül Általa ismert gyermek megszülethessen, és születése után szeretetben és elfogadva, törvényes családi körülmények között nőhessen fel. Aki szeretné vállalni ezt az elköteleződést, kérem jelentkezzen a plébános atyánál személyesen vagy az irodán keresztül. Március 25-én, Gyümölcsoltó Boldogasszony ünnepen, kedden, Bicskén a 18.00 órai szentmise keretében tesznek ünnepi ígéret, akik ezt vállalják.
Húsvétra készülve hirdetjük a bentlakásos Nagyböjti lelkigyakorlatot a verbitákkal Budatétényen, a Szent Arnold Lelkigyakorlatos Házban, március 28-30 között ( péntektől – vasárnapig ). Részletes információk a plakáton, a honlapunkon és a Facebook oldalon találhatók. Jelentkezni lehet a plébánián vagy közvetlenül a Lelkigyakorlatos házban március 24-ig. Szeretettel várunk Benneteket.
Áprilistól minden hónap elsőszombatján az egész plébánia részére Bicskén 12 órás szentségimádást tartunk a béke szándékában a plébániánkért és a világért. A Szentségimádás reggel 6.00 órakor kezdődik és az esti Szentmisével fejeződik be. Mindig kell 12 testvér, akik készen állnak egy órát imádkozni az Oltáriszentségben jelenlevő Jézus előtt. Aki szeretne, jelentkezzen közvetlenül János atyánál vagy a plébánián.
Nyáron, július 21-25 között lesz napközi Missziós Tábor a gyerekeknek a bicskei plébánián. Idén a Verbita atyák szerveznek a Missziós Tábort a plébánia fiataljainkkal együtt. A táborra várjuk 7 – 16 éves koráig gyerekeket és fiatalokat. Szeretettel várunk Benneteket. Jelentkezni lehet a plébánián vagy személyesen az atyáknál.
Zarándoktábort szervezünk 12-25 éves fiataloknak 2025. július 12-18. között Tihanyból Pannonhalmára. Az egyhetes gyalogos zarándoklat idén a bencés lelkiség által átitatott helyeket érintve a csodás Bakonyon át vezet. Költsége: 49 000 Ft/fő (ebben benne van a szállás és bőséges ellátás). Jelentkezni Szili-Takács Zitánál vagy a plébánián lehet. Bővebb információ: www.zarandoktabor.hu
Mai Vasárnaptól, március 23-tól – 30-ig, a Katolikus Karitász nagyböjti tartósélelmiszer-gyűjtést szervez „Tartós szeretet” címmel. Bármilyen tartós élelmiszer felajánlásával: liszt, cukor, rizs, tészta, búzadara, olaj, konzervek, zacskós leves, tartós tej, keksz, édesség, lekvár, kávé, tea – akár 1 kg liszt is segítség! A segélyakcióba a 1356-os telefonos adományvonalon is bekapcsolódhatunk; hívásonként 500 forinttal segítünk. A mi plébániánkon az élelmiszergyűjtés április 6-ig tart. A legkisebb adományokat is hálásan köszönjük.
Virágvasárnap és Nagypénteken készülünk a Passió éneklésére. Azok a testvérek, akik rész akarnak venni a Passió éneklésben, kérem hogy jelentkezzenek Balla Gábornál vagy a plébánián, minél hamarabb. Szeretettel várunk Benneteket
Azok az érettségizett, vagy érettségi előtt álló fiatalok, akik papi hivatást éreznek magukban és a Székesfehérvári Egyházmegye keretében kívánnak papi szolgálatot teljesíteni, felvételi kérelmüket június 15-ig juttassák el az Egyházmegyei Hivatal címére.
Isten szolgája, Kaszap István születésének 109. évfordulója alkalmából 2025. március 25-én (kedd) ünnepi szentmisét mutatunk be 17 órakor a Prohászka emléktemplomban Székesfehérváron. A szentmise után Kaszap István sírjához vonulunk, közösen imádkozunk mielőbbi boldoggá avatásáért.
Új ambót és áldozati oltárt szeretnénk készíttetni a bicskei templomunkban. Ez csak a hívek és jótevők adományából fog tudni megvalósulni.
Jelenleg március 20-áig 1 535 000 HUF adományt kaptunk. Az új oltár és ambó összes költsége: 2.415.000 HUF. Jelenleg még 880.000 -ra van szükség. Aki szeretné támogatni ezt a cél, kérem, hogy a kihelyezett állóperselybe, csekkel vagy átutalással tegye meg, megjegyzésbe az „oltár” szót írva. Hálásan köszönjük az adományokat.
Múlt Vasárnap Bicskén perselybevétel: 108 955 forint volt. Hálásan köszönjük az adományt.
Megjelent a Világposta verbita hírlevél. Elvihető a templom bejáratnál. ..
ÁLDOTT VASÁRNAPOT!